- Parkomat PSA-6

Najwyższej jakości parkomat, w atrakcyjnej cenie

Oferowany przez nas parkomat PSA-6 należy do najnowocześniejszych urządzeń tego typu w Polsce. Model PSA-6 to flagowy produkt WSA electronic GmbH & Co. KG

Bezpieczna i trwała konstrukcja

Parkomat PSA-6 posiada solidną i odporną na korozję obudowę ze stali nierdzewnej. Boki oraz tył parkomatu zabezpieczono dodatkowo warstwą lakieru. Zastosowanie wysoko gatunkowej stali nierdzewnej zapewniło wysoką odporność na działanie trudnych warunków atmosferycznych oraz akty wandalizmu.

Szczególną ochroną zastosowano do ochrony zgromadzonych pieniędzy. Wszystkie zebrane monety przechowywane są w wymiennej, metalowej kasecie zamykanej na klucz. Kaseta, wykonana ze stali nierdzewnej, umieszczona jest w środkowej części parkomatu, która zamykana jest na zamek o najwyższym stopniu zabezpieczenia.

Parkomat został wyposażony w system czujników, które mogą alarmować obsługę w przypadku otwarcia drzwi.

Panel solarny został na trwale zintegrowany z obudową parkomatu, jest więc skutecznie zabezpieczony przed kradzieżą i wyłamaniem.

Szczelina wlotu monet została wyposażona w detekcję metalu, dzięki czemu odblokowanie wlotu następuje bezpośrednio przed monetą. Rozwiązanie to zabezpiecza parkomat przed zatkaniem szczeliny wrzutowej obcymi obiektami.

Przyciski piezoelektryczne wykonane zostały ze stali nierdzewnej i nie posiadają elementów ruchomych, podatnych na uszkodzenia.

Oszczędność i ekologia

W standardowej konfiguracji parkomat PSA-6 nie wymaga podłączania do zewnętrznego źródła energii elektrycznej. Zastosowanie systemu akumulatorów wraz z panelem solarnym zapewnia ciągłość pracy przez okres wynoszący nawet do 3 lat.

Parkomat PSA-6 posiada akumulatory wielokrotnego użytku. Jeżeli lokalizacja parkomatu, np. w zacienionym miejscu, nie pozwala na jego wystarczające doładowanie przez panel solarny, wystarczy doładować akumulator odpowiednim prostownikiem prądu. Nie stosujemy rozwiązań opartych na suchych bateriach, które po okresie ok. 9 miesięcy nie nadają się do dalszego użytkowania i należy je w odpowiedni sposób zutylizować.

Parkomat przystosowany jest do obsługi standardowych rolek papieru o długości około 600 m, co umożliwia wydruk z jednej rolki nawet 12 000 biletów (zależnie od długości biletu). Możliwość zachowania dłuższych okresów pomiędzy kolejnymi wymianami papieru skraca czas potrzebny do obsługi strefy parkowania.

Łatwość obsługi

Na froncie urządzenia, za ochronną płytą poliwęglanową, znajduje się wymienna etykieta. Można na niej umieszczać dowolne informacje jak wysokość stawek, dni i godziny funkcjonowania strefy parkowania, numer kontaktowy. W razie zmiany informacji wystarczy wydrukować nową etykietę i umieścić ją na froncie parkomatu, bez potrzeby przegramowywania parkomatów.

Parkomat umożliwia wybór języka obsługi. Istnieje możliwość skonfigurowania parkomatu do obsługi trzech dowolnych języków.

Urządzenie przyjmuje walutę PLN oraz EUR. Płatność w trakcie jednej operacji może zostać uiszczona częściowo w PLN i częściowo w EUR.

Parkomat wyposażono w szczelinowy czytnik kart. Chociaż stosowane karty wykonane są najczęściej w technologi bezdotykowej, kartę należy umieścić w czytniku, dzięki czemu użytkownik ma dwie wolne ręce.

Konserwacja

Parkomat PSA-6 został wyposażony w innowacyjne rozwiązania mające na celu ułatwienie konserwacji i przede wszystkim obniżenie ich kosztów.

Urządzenie zostało podzielone na trzy oddzielne części. Dostęp do części serwisowej możliwy jest przez otwarcie górnych drzwi, do których klucz posiada pracownik obsługi technicznej. Środkowa część, z wymienną kasetą na monety, dostępna jest dla kasjera. W dolnej części znajdują się akumulatory oraz elementy mocujące do fundamentu.

Rolka papieru termicznego o wyjątkowej długości około 600 m ogranicza do minimum częstotliwość wymiany papieru, oszczędzając przy tym czas obsługi strefy.

W przypadku zakleszczenia monet elektryczny silnik automatycznie usunie je na zewnątrz.

Na wyświetlaczu parkomatu prezentowane są komunikaty i alarmy w dyskretnej formie (symbol), rozpoznawalnego przez pracowników strefy (np. kontrolerów). W dyskretny sposób urządzenie może sygnalizować kończący się papier, zapełnienie kasety na bilon, niskie napięcie zasilania.

Kontroler strefy może zostać wyposażony w specjalny żeton, który po wrzuceniu generuje raport urządzenia z podaniem odpowiednich informacji jak np. ilość monet w kasecie, napięcie zasilania, inne komunikaty. Żeton jest zwracany.

Inteligentny system raportowania o awariach wysyła ostrzeżenie, gry przez określony czas nie dokonano żadnych transakcji gotówkowych. Pozwala to na wykrycie problemów mających nie wiele wspólnego z awarią techniczną, np. zalepienie szczeliny na monety gumą do żucia, umieszczenie fałszywego napisu „Parkomat nieczynny”, itp. Odpowiednio skonfigurowana usługa umożliwia wysyłanie komunikatów z ostrzeżeniami na telefon komórkowy lub email.

Zarządzanie parkomatami przez internet

Parkomat PSA-6 zbiera wszystkie dane z transakcji, zdarzeń serwisowych, z czujników i gromadzi je w pamięci trwałej. Dane te mogą być przekazywane bezprzewodowo przez GSM lub GPRS do centralnego komputera.

Komunikacja z parkomatem odbywa się dwustronnie co pozwala na pobieranie informacji z parkomatu do systemu oraz zdalne programowanie i zarządzanie parkomatem. Do korzystania z usługi nie jest konieczne instalowanie specjalnego oprogramowania ani utrzymywania bazy danych. Wystarczy dowolny komputer z dostępem do internetu, a nawet smartphone.

Kontakt z nami

Szymkowiak Sp. z o. o.

ul. Wolińska 19
64-100 Leszno

tel/fax: (65) 533 0743
info@szymkowiak.pl

Oddział Szczecin

ul. Południowa 25B/124
71-001 Szczecin

tel./fax: (91) 435 88 03
tel. kom.: 533 399 987
szczecin@szymkowiak.pl